Česká abeceda - velká a malá písmena + abeceda s obrázky

Česká abeceda je základním stavebním kamenem naší řeči a psaní. Máme 26 písmen, která mohou mít malou nebo velkou formu. Děti často projevují zájem o písmena a vyhledávají je v okolí či v knížkách.

standardní cena: 60 Kč –35 % 39 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: 010
Česká abeceda - velká a malá písmena + abeceda s obrázky
2422BE4F 1B56 40B5 90E3 F7856E631A82
Akce Novinka Tip
60 Kč –35 %

Detailní popis produktu

Učení abecedy může být zábavné a interaktivní, pokud použijeme karty písmen s obrázky. Sady karet jsou vhodné pro všechny začínající čtenáře a vyhrají si s nimi i menší děti, zhruba od tří let. Děti chtějí mít možnost vzít do ruky kartu s písmenem, které znají, poznávají nebo je zrovna něčím zaujalo. To může být nejen písmeno viděné někde na zdi nebo v knize.

Výroba vlastních magnetických karet

Tyto karty mají stejnou velikost jako čtvercové díly z magnetické stavebnice:

Coblo, Connetix Tiles, Magna Tiles, MiDeer, MNTL či Magbrix.

Stačí vytisknout PDF dokument s kartami (na klasický papír, voděodolný či foto papír). Vystřihnout je a nalepit na magnetickou lepící folii. Poté je opět vystřihnout a máte hotovo. Zbylé části magnetické fólie nevyhazujte! Můžete je použít na vlastní magnetky, třeba s oblíbenými samolepkami.

Dlouhodobé využití karet

Karty s písmeny se dítěti budou hodit i v době školní docházky. Můžou sloužit jako vizuální pomůcka pro procvičování čtení, psaní a ortografie. Ať už je dítě užívá doma nebo ve škole, karty s písmeny jsou výtečným nástrojem pro podporu jeho jazykového rozvoje.

Práce s kartami

Děti si samy najdou svou cestu, jak karty využít. Někdo si je rozloží na zem a prohlíží nebo tvoří jednoduchá slova. Menší děti mohou při této hře prožít tzv. aha zážitek, kdy pochopí propojení mezi písmeny a vyslovením. Jiné děti si je přiloží na magnetickou stavebnici, lednici nebo tabuli. Touto hrou se učí postupně a ve svém tempu. Zároveň si posilují sebevědomí. Písmena mají stále na očích a nenásilnou formou si je vštěpují do paměti.

 Více vzdělávacích PDF materiálů naleznete na www.aktivitynejenprodeti.cz

 

Doplňkové parametry

Kategorie: VZDĚLÁVÁNÍ
Hmotnost: 0.001 kg