Čísla, tečky, znaménka, symboly a zlomky

Číslice jsou základním stavebním kamenem matematiky. Od raného věku se děti učí poznávat a rozumět těmto základním symbolům. Ale jak můžeme tuto výuku učinit atraktivnější a efektivnější?

standardní cena: 60 Kč –35 % 39 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: 09
Čísla, tečky, znaménka, symboly a zlomky
0E5A865F C24A 4607 9E84 3153A44FE6D3
Akce Novinka Tip
60 Kč –35 %

Detailní popis produktu

Jedním ze způsobů, jak učit děti číslicím, je použití magnetických ploch jako je lednice, tabule nebo magnetické stavebnice. Tyto stavebnice představují číslice jako čtvercové tvary, kterými mohou děti manipulovat. To jim umožňuje pochopit koncept velikosti a tvarů, zatímco se učí základní číslice.

Výroba vlastních magnetických karet

Tyto karty mají stejnou velikost jako čtvercové díly z magnetické stavebnice:

Coblo, Connetix Tiles, Magna Tiles, MiDeer, MNTL či Magbrix.

Stačí vytisknout PDF dokument s kartami (na klasický papír, voděodolný či foto papír). Vystřihnout je a nalepit na magnetickou lepící folii. Poté je opět vystřihnout a máte hotovo. Zbylé části magnetické fólie nevyhazujte! Můžete je použít na vlastní magnetky, třeba s oblíbenými samolepkami.

 

Vhodné pro všechny věkové kategorie

Tento způsob učení je vhodný pro děti, co projevují zájem či vyhledávají číslice po okolí či v knížkách. Sada karet je vhodná pro všechny věkové kategorie, vyhrají si s ní i menší děti zhruba od tří let. Děti chtějí mít možnost vzít si do ruky kartu s číslem, které znají, poznávají nebo je zrovna něčím zaujalo – nejen číslo vidět někde na zdi nebo v knize napsané.

 

Dlouhodobé využití karet

Tyto karty se dítěti budou hodit i v době školní docházky. Učení skrze hru je zábavný a efektivní způsob, jak představit dětem základní číslice, matematické symboly a značky.

 

Práce s kartami

Děti si samy najdou svou cestu, jak karty využít. Někdo si je rozloží na zem a prohlíží nebo se učí počítat. Menší děti mohou při této hře prožít tzv. aha zážitek, kdy pochopí propojení mezi číslicemi a tečkami. Díky hraní si s kartami se učí postupně a ve svém tempu. Zároveň si posilují sebevědomí. Číslice mají stále na očích a nenásilnou formou si je vštěpují do paměti.

  Více vzdělávacích PDF materiálů naleznete na www.aktivitynejenprodeti.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: VZDĚLÁVÁNÍ
Hmotnost: 0.001 kg